AUTOMOTOKLUB MALÁ SKÁLA

CWC – CAR WINTER CUP – Podzim ’03

PROPOZICE
KALENDÁŘ
VÝSLEDKY
FOTOGALERIE
GUESTBOOK

Novinky:
11. 11. 2003Tuto sekci zavíráme, abychom se přesunuli na CWC 2004.
28. 10. 2003foto 2. závodDo naší galerie přibylo více než 70 nových obrázků z posledního podzimního klání. Najdete tam i několik pěkných záběrů z trati. Autory fotografií jsou Martin Trdla, Josef Filip a Martin Řehák.
25. 10. 2003A už tu máme výsledky. Dnešního závodu se zúčastnilo 45 jezdců. Již v tréninku naznačili své ambice favorité. Nejrychleji zvládnul trať Jaroslav Musil, který startoval ve třídě B. Časem 1:11.57 stanovil nový traťový rekord. Za sebou nechal i krásné subaru Tomáše Vokurky z kategorie Open. Třetí nejlepší tréninkový čas zajel překvapivě Jan Žalský se škodovkou 130L spadající do objemové třídy do 1400 ccm.
V závodě nedošlo žádnému většímu překvapení. V kategorii čtyřkolek i celkově bez větších problémů zvítězil Tomáš Vokurka. Jemu i vítězi třídy nad 1400 ccm Martinu Jeřábkovi ulehčilo situaci nenastoupení Jaroslava Musila do odpoledních jízd kvůli podezřelým zvukům jeho kadetta. Nejnižší třídu opanoval stejně jako v tréninku Jan Žalský a uhájil i třetí místo celkově, byť se za ním seřadilo celé startovní pole s nepatrnými odstupy.
Celý závod proběhl až nečekaně hladce, bez jediného přerušení. Žluté prapory mohly zůstat v klidu po celý den, k žádné nehodě tentokrát nedošlo. Ocenění zaslouží zejména Jiří Žák, který přivezl své subaru beze stop po havárii z minulého závodu, i Luboš Plichta, kterého však opravený favorit do cíle nedovezl kvůli prasklému těsnění.

V součtu za oba závody skórovali nejlépe Aleš Drmla v áčkách, Karel Salaba v silnějších béčkách a zlatý věnec v kategorii Open získal se dvěma vítězstvími neporažený Tomáš Vokurka.
24. 10. 2003Jak jsme si v září dělali legraci ze sněhu, tak nám dneska napadl. Není ho však mnoho a sluníčko se jistě postará o to, aby trať zítřejšího závodu nebyla zrádná.
Těšíme se snad už v hojnějším počtu v sobotu ráno na startu v Rychnově na shledanou.
15. 10. 2003S malým zpožděním přinášíme více než 30 obrázků z prvního klání. Zejména všechny tři havárie jsou dobře zdokumentovány.
11. 10. 2003Před malou chvílí skončil první podzimní závod a my tu již máme výsledky. I přes malou účast se bylo na co dívat. Navíc, počasí se umoudřilo a tak mohl závod proběhnout bez vážnějších problémů.
Na startu se sešla dobrá třicítka nedočkavců, kteří si to rozdávali ve třech kategoriích. Hned v tréninku pohřbili své naděje dva z favoritů. Nejprve v áčkách zdemoloval o 4 patníky na poslední chvíli opravené auto Luboš Plichta jedoucí s třináctkou a hned nato ve stejném místě havaroval v béčkách startující Karel Voštera. Tréninkovým jízdám kralovalo céčkové subaru Tomáše Vokurky.
Do závodu stihla trať oschnout a tak všichni zajížděli rychlejší časy. V kategorii A nejvíce zrychlil Aleš Drmla, což mu zajistilo první místo ve skupině a třetí celkem. Druhý celkově a nejlepší v kategorii B byl Karel Salaba a bezkonkurenčně nejlepší po celý den byl Tomáš Vokurka, když nakonec zůstal v kategorii C jediný po tom, co Jiří Žák s dalším subaru urazil kolo o pařez.
4. 10. 2003První závod startuje již za týden! Pro nedočkavé máme připravenu přihlášku, kterou si můžete doma v klidu vyplnit a přinést pak s sebou. Pokud budete chtít si ponechat svoje startovní číslo ze zimního seriálu, stačí to nahlásit při formální přejímce.
24. 9. 2003Sdělujeme ne zrovna příznivou zprávu o tom, že podzimní seriál bude jen dvoudílný. Jízda na trati Splzov – Huntířov nebyla povolena z důvodu složité dopravní situace v těchto dnech v okolí Železného Brodu. :(((
18. 9. 2003V tuto chvíli již můžeme prozradit, kde se podzimní část uskuteční. Zatímco závěrečný podnik třídílného seriálu bude hostit známá trať ze Splzova do Huntířova, první dvě setkání se uskuteční na zcela nové trati.
Tou bude část rychlostní zkoušky Rally Bohemia, jen v opačném směru. Startovat se bude v cíli RZ letošního ročníku Bohemky, tedy na začátku stoupání z Rychnova na Košova. Cíl nebude až na vrcholu, ale již po pár stech metrech za poslední serpentinou, takže poslední dlouhá rovinka na Kopaninu už nebude součástí trati. Více zřejmé to možná bude z mapky.
Apelujeme na všechny účastníky, aby se chovali při tréninkových jízdách nanejvýš slušně a ohleduplně, aby se závody mohly konat i za rok.
14. 9. 2003Zatímco termíny prvních dvou jízd byly potvrzeny, datum třetí jízdy zřejmě dozná změny. Kvůli dopravní situaci v okolí Železného Brodu bude závod posunut na pozdější, zatím nespecifikovaný termín.
4. 9. 2003A je to tady! Car Winter Cup pokračuje podzimní částí. Název CWC ponecháváme, i když se v zimě nepojede. Teda doufáme, že v říjnu nenapadne sníh :)
V tuto chvíli připravujeme tři samostatné jízdy v termínech 11. 10., 25. 10. a 8. 11., tedy vždy v sobotu jednou za 14 dní. Ostatní informace, jako například kde se pojede, se určitě včas dozvíte. Pravidla, kategorie, startovné, atd. budou vycházet ze zimního poháru.
Zpět


© 2002 – 2003 Victor