AUTOMOTOKLUB MALÁ SKÁLA

CWC – CAR WINTER CUP Podzim 2004

PROPOZICE
KALENDÁŘ
VÝSLEDKY
FOTOGALERIE
FÓRUM

Novinky:
29. 11. 2004Tyto stránky opět usínají, aby se v novém roce opět probraly u pátého ročníku Car Winter Cupu. Zachovejte nám přízeň, fórum je vám k dispozici.
28. 11. 2004Další snímky přibyly do naší obrázkové galerie. Zejména si nenechte ujít jedinečné záběry z kabiny vozu č. 410 od startu až do cíle.
27. 11. 2004Fotky Splzov – HuntířovA díky pohotovým fotografům tu máme během chvilky hned několik sérií zajímavých snímků z dnešního závodu.
Naši fotogalerii budeme průběžně doplňovat.
27. 11. 2004Až na pár nepříjemných karambolů v závěru probíhal dnešní závod vcelku poklidně. Něco málo přes padesát závodníků na startu dovolovalo svým počtem a s ohledem na svážení po trati uspořádat obvyklé dvě tréninkové dopolední jízdy a dvě závodní odpoledne.
V hlavní roli bylo tentokrát počasí, když dovolilo zajíždět nejlepší časy ve druhé tréninkové jízdě. Nemohl tak padnout rekord trati, i když čas rovných 1:16 Tomáše Vokurky je za daných podmínek velice solidní.
Pořadí v tréninku dávalo leccos tušit o adeptech na vítězství ve svých kategoriích, ale i tak bylo příjemným překvapením první místo Jana Petříka ve třídě do 1400 ccm, když vyrovnanými výkony porazil Jaroslava Stadlera i domácího Pavla Pavlatu.
Prvního vítězství se dočkal v kategorii vozů nad 1400 ccm i Petr Svárovský, který za svými zády nechal ostřílené borce, jako jsou Jaroslav Musil nebo Martin Jeřábek.
Tradiční scénář měla královská třída "čtyřkolek" i přes tentokrát slabší konkurenci. Celé startovní pole zdeklasoval Tomáš Vokurka, na jehož záda se z dálky dívali jak Vladimír Filip, tak i Milan Bobek.
Divácky atraktivní byly kromě dravých průjezdů určitě i nehody, které se naštěstí opět obešly bez zranění. Obrazovou dokumentaci přineseme později.
24. 11. 2004Protože podmínky na trati již nejsou podzimní, ale díky sněhové nadílce spíše zimní, přinášíme opět tradiční "sněhové zpravodajství". Z následujících obrázků si uděláte přehled o aktuální situaci povrchu tratě z tepla domova:
1, 2, 3, 4, 5, 6 a 7.
9. 11. 2004Ještě jsme připojili pár odkazů na obrázky z posledního klání, jak nám je uvádíte v našem fóru. Děkujeme.
8. 11. 2004Přidali jsme ještě dalších 70 fotek ze startu a vyhlášení výsledků.
7. 11. 2004Do fotogalerie jsme přidali několik desítek snímků z právě odjetého závodu, které nám zaslali naši skalní příznivci. Další fotky budou následovat později.
6. 11. 2004Premiérovému závodu na trati Huť – Dolní Černá Studnice počasí moc nepřálo. I tak se sešlo na pětašedesát závodníků a nespočet diváků k tomu. Startovní listina slibovala zajímavé souboje. Zejména čtveřice jezdců v modrých "subinách" bojující o celkové vítězství byla bezesporu kořením dnešního závodu.
Již v tréninku ale došlo ke dvěma haváriím a podobná situace pokračovala i v závodě. Všechny karamboly se ale neštěstí obešly bez zranění, i když hmotná škoda byla leckdy velká.
Závod byl nakonec předčasně ukončen krátce po zahájení druhé odpolední jízdy poté, co explodoval motor ve favoritu bratří Vošvrdů a na trať vytekl olej. Výsledky tedy byly vyhlášeny na základě jedné závodní jízdy.
V konečném účtování tak opět zvítězil Tomáš Vokurka, když v tréninku ho těsně porazil se stejným vozem jedoucí a dnes třetí Vilém Kováč. Mezi ně se vklínil Vladimír Filip, který jistě pomýšel i na stupeň nejvyšší.
Hezký výkon odvedli i jezdci ve slabších třídách. Oživení do skupiny B přinesla vítězstvím Honda Civic Type-R Daniela Bárty. Jan Žalský pak sklidil zlatý věnec za vítězství mezi "áčky".
2. 11. 2004Mapa Huť – Dolní Černá StudniceDalší závod, tentokrát na úplně nové trati, se rychle blíží. Přinášíme orientační mapku. Start je poněkud posunut vzhůru od úpatí kopce, které je dole na křižovatce, cíl naopak přijde dříve, takže dlouhá rovinka na konci již nebude součástí měřeného úseku.
Připomínáme, že bylo rozhodnuto o povolení startu vozům bez technického průkazu, podobně jako tomu byl při úvodním klání v Hoškovicích.
27. 10. 2004Hlasujte v nové anketě o podobě pravidel pro zimní CWC!
23. 10. 2004Čekání na další závod si někteří z vás jeli zkrátit na Kozákov, kde se jel samostatný podnik pořádaný Motorsportem Chuchelna. Protože jsme byli u toho, přinášíme alespoň výsledky.
17. 10. 2004Ohlédnout se za prvním podzimním závodem můžete v naší FOTOGALERII, kde najdete několik stovek zajímavých snímků, včetně těch od vás, za které samozřejmě děkujeme.
Rozhodně si nenechte ujít "tančící" trabanty!
16. 10. 2004Premiéra na letišti v Hoškovicích je za námi. Počasí nestálo za nic, ale i tak se závod, myslím, vydařil. Oproti závodům do vrchu mezi patníky a stromy to jistě byla zajímavá změna.
I když by se možná zdálo, že na rovině nelze auto rozbít, našli se i tací, kteří nějaké újmy na voze utrpěli. Vítaným zpestřením byl neoficiální Trabant Cup, kde jízda po třech kolech byla samozřejmostí a někteří, jako například Petr Charousek, si troufli i na kaskadérské kousky po dvou kolech zavánějící pěknou "budkou".
Na startu se sešlo rovných sedmasedmdesát závodníků, z nichž vavřínové věnce si domů odvezlo po třech nejlepších v každé třídě. Mezi auty do objemu motoru 1400 ccm zvítězil s přehledem Tomáš Vošvrda před Tomášem Handíkem a Janem Kočišem, v silnějších béčkách zajel nejlépe Martin Jeřábek, když mu zdatně sekundovali Martin Rücker a Jindřich Svoboda, a mezi speciály třídy Open kraloval tradičně suveréní Tomáš Vokurka a další místa i v celkém hodnocení obsadili Vilém Kováč a Roman Světlý.
15. 10. 2004Slíbený plánek trati na letišti v Hoškovicích je zde. Jak je vidno, trať je hodně technická. Tisknout si to nemusíte, plánek dostanete při přejímce. Nevylučujeme, že dojde k nějakým drobným změnám.
V každé jízdě se pojedou dva okruhy. V zatáčkách budou kužely. Za dotyk kužele bude penalizace.
Snad nebudete mít zítra z rukou upletené vánočky :) ...
22. 9. 2004Jak se blíží termín prvního podniku, diskuse v našem fóru se pěkně rozjíždí. Pro nedočkavce tu máme tradičně možnost předvyplnění přihlášky. Rovněž vám můžeme zarezervovat vaše oblíbené startovní číslo, stačí napsat.
7. 9. 2004Stránky se opět probouzejí! CWC Podzim 2004 se dostává z oblasti spekulací do reálného života. Tři samostatné závody v třítýdenních intervalech počínaje 16. říjnem jsou připraveny pro soutěžechtivé řidiče.
V kalendáři se objeví hned 2 nové lokality. Kromě oblíbené trati Splzov – Huntířov totiž přibylo letiště v Hoškovicích a kopec Huť – Dolní Černá Studnice.
Propozice vycházejí z těch použitých při předchozích ročnících, novinkou je na první akci na letišti v Hoškovicích povolení účasti vozů bez dokladů, které mohou startovat v kategorii C (Open).
Zpět


© 2002 – 2004 Victor