FÓRUM

Novinky:
7. 12. 2005Sekci Podzim 2005 zavíráme. Vzápětí ale otevíráme nový ročník Car Winter Cupu, zimu 2006!
1. 12. 2005CWC banner Chcete-li si na svoje stránky umístit odkaz k nám, můžete použít nový banner. Linkujte nás přes odkaz http://cwc.sf.cz.
30. 11. 2005Několika novými snímky se vracíme za posledním závodem. V galerii kromě statických obrázků najdete rovněž i tři krátká videa. Děkujeme našim stálým i novým přispěvovatelům.
Dovolte nám ještě touto cestou poděkovat panu Rudolfu Svědíkovi za zapůjčení tahače s návěsem, který přišel vhod nejen jako tribuna, ale i jako úkryt před větrem.
27. 11. 2005Filip Schovánek připravil pro závodníky profi rozpis trati Ještě tu máme malé fotografické ohlédnutí za včerejším vydařeným závodem.
Pokud máte co nabídnout, nebojte se také přispět do naší sbírky.
26. 11. 2005Shodné podmínky pro všechny připravilo na dnešní závodní den jindy vrtkavé počasí v Hoškovicích. Sice zima a větrno, ale hezky sucho. I sluníčko se chvílemi přišlo podívat a určitě nelitovalo. Stejně tak nelitovali diváci a snad i jezdci si přišli na své. Vysoká účast toho byla důkazem.
Po úvodním seznámení, kde o nic nešlo a kde o hodiny a o oku lahodící průjezdy smykem nebyla nouze, přišly na řadu závodní jízdy. I tam se řada jezdců nevyvarovala drobných chyb, které je stály drahocenné desetinky, případně i krutou penalizaci 10 sekund za poražený kužel. Mohli jsme také vidět jednoho okuleného trabanta, který se z toho však rychle otřepal.
Ne všichni se hnali za nejlepšími časy. Někteří přijeli roztrhat svoje pneumaticky až na plátno a každou zatáčku projížděli dveřmi napřed za kvílení a pálení gum. Zejména zadokolky BMW a čtyřkolová subaru byla ve smycích jako doma. Zahanbit se nedala ale ani řada dalších.
Boj o setinky byl však neméně zajímavý. Již od počátku byl jasný největší favorit. Subaru Petra Tomáška sedělo na drsném betonu jako přišité. Rovněž Petr Varta zvolil zřejmě správné pneu a zajížděl velmi vyrovnané časy. Kvalitní výkony se očekávaly od Romana Štilce. Nikomu nic zadarmo nechtěl nechat ani Tomáš Vokurka, zbrusu nové Subaru pak přivezl Vladimír Filip.
Ze třech závodních jízd vzešlo zajímavé pořadí. Ve třídě do 1400 ccm zajel nejlépe Josef Honců s felicií. Nestačili na něho ani vyrovnaně jedoucí bratři Vošvrdové, kteří dnes poprvé nakoukli do podzimního CWC. O chloupek unikly stupně vítězů čtvrtému Jaroslavu Volfovi jedoucímu se stodvacítkou. Zkušeně zajel mladý Věroslav Cvrček, což mu vyneslo páté místo. Nejrychlejší z trabantů byl Messerschmit Petra Charouska.
Mezi silnějšími vozy nad 1400 ccm nebylo o vítězi pochyb. Roman Štilec zajel dobře i v absolutním pořadí. Na dalších pozicích byla ale pěkná tlačenice. Dobře se uvedli nováčci na žlutém golfu. Radek Hyršál mohl takticky vynechat poslední jízdu, neboť měl druhou pozici již jistou. Josef Horyna pak v rozhodující jízdě v úvodu chyboval a tak se musel spokojit se čtvrtým místem. Mezi ně na bronzovou příčku se dvěma vyrovnanými časy probojoval Stanislav Pala.
Nezvykle hojná účast byla i v kategorii vozů 4x4. Přišel, viděl, zvítězil. Tak by se dalo charakterizovat účinkování Petra Tomáška v dnešním hoškovickém klání. Na stupně vítězů jej doprovodili Petr Varta a Tomáš Vokurka.
Třetí a poslední setkání příznivců rychlých kol v letošním roce je za námi. Jak se vám libilo? napište nám o tom do našeho fóra!
25. 11. 2005Po delší přestávce se opět sejdeme na posledním podniku podzimního CWC, na letišti v Hoškovicích. Na místě nejsou po sněhu ani památky. Trať dozná nakonec jen drobných změn. Vypuštěn bude jeden retardér, jak jste nás o to někteří žádali.
Zítra ráno tedy na shledanou!
4. 11. 2005Ještě pár akčních záběrů dorazilo do naší sbírky fotografí od našeho tradičního přispěvovatele. Rovněž doporučujeme shlédnout unikátní sestřih (nebo vyšší kvalita) z jízdy dvou nadupaných bavoráků.
1. 11. 2005Do galerie z posledního závodu přibylo jedno zajímavé onboard video. Svezte se po trati s absolutním vítězem!
30. 10. 2005Hezky začerstva přinášíme obrazové zpravodajství od našich stálých spolupracovníků.
29. 10. 2005Čtrnáct dní uteklo jako voda a kolotoč zvaný CWC se přesunul na dnes již tradiční kopec Huť – Dolní Černá Studnice. Počasí opět přálo a tak si jistě všech 67 přihlášených účastníků a ještě více diváků přišlo na své. Závodům nechyběly ani dramatické okamžiky, ale několik vesměs drobných havárií se na hladkém průběhu dne nijak výrazně nepodepsalo.
A jak si počínali ostřílení harcovníci s porovnání s mnoha nováčky? Inu, posuďte sami.
Rozložení sil ukázal už trénink. Z nově příchozích se blýsknul zejména Roman Štilec s hondou a Petr Šplíchal s golfem. Ze soubojů vozů subaru a nadupaných škodovek vyšel úvod na kluzké trati lépe modrým čtyřkolkám. Řada jezdců už v úvodní jízdě okusila chuť příkopu krátce po startu.
V závodě pak hezký souboj o celkového vítěze rozehráli Roman Štilec a Tomáš Vokurka, i když byl každý v jiné kategorii. Oba si neodpustili jeden ulitý start. Nakonec byl v součtu časů o pouhé tři desetiny rychlejší první jmenovaný. Oba samozřejmě vyhráli svoji třídu, když další v pořadí od nich dělily skoro čtyři sekundy.
Kategorii A do 1400 ccm opět opanoval Jan Žalský. Stejně jako na minulém závodě skončil druhý Jindřich Braborec. Bronzový stupínek obsadil ve své premiéře Jan Kordík.
V silnějších vozech nad 1400 ccm za Hondou Civic Vti dojeli Petr Šplíchal a Jaroslav Musil. Mezi čtyřkolkami patřilo druhé místo Vladimíru Filipovi a třetí Romanu Světlému.
Za zmínku stojí také silná účast dívek a žen v dnešním klání. Nevedly si vůbec špatně. Ze čtyř účastnic zajela nejlépe Alena Vokurková, když jí nechybělo moc na stupně vítězů v kategorii C a celkově byla čtrnáctá.
Podzimní Car Winter Cup bude mít teď měsíční přestávku. Sejdeme se znova 26. listopadu na letišti v Hoškovicích.
16. 10. 2005Přinášíme obrazové zpravodajství z prvního závodu. Fotky budeme průběžně doplňovat.
15. 10. 2005Je večer, řev motorů utichl a my se můžeme slovem vrátit k dnešnímu toužebně očekávanému závodu Car Winter Cupu. Dlouhou přestávku využila řada jezdců, aby přezbrojila, a tak se ve startovní listině objevily kromě nových jmen i nové vozy. Převahu měly opět škodovky, sjely se i tradiční vozy subaru, objevily se nové hondy a třeba i jedno BMW. Vítané zpestření ale poskytly zejména čtyři trabanty.
Novou trať z Plavů do Zásady se nebálo vyzkoušet 57 účastníků, mezi kterými byly i dvě ženy. V tréninku všem vypálily rybník tři stotřicítky. Bohužel, poslední zatáčka, až za cílem, se stala osudnou tomu nejlepšímu – domácímu Milanu Krupkovi. Po střetu se stromem nemohl otřesený jezdec ani zdemolovaný vůz dále pokračovat. Tréninková jízda byla konečnou i pro mazdu Petra Varty. Stop řekla převodovka.
Havárií však nebylo pro tento krásný slunečný podzimní den dost. Ve druhé závodní jízdě nejprve poslal svého modrého bavoráka do příkopu Jan Jíra – opět v zatáčce za cílem, tentokrát ale do křoví na opačné straně silnice, a po chvíli několik zatáček před cílem překulil svého nového peugeota přes střechu nadějně rozjetý Standa Pala.
V závěru se pak dosti taktizovalo a řada jezdců do poslední jízdy už nenastoupila. V konečném pořadí tak zbylé stotřicítky svoji převahu z tréninku udržely, i když už ne s tak velkým náskokem. Mezi vozy od objemu do 1400 ccm skončili za suverénním Janem Žalským Jindřich Braborec a Jaroslav Volf. V této kategorii byla nejvyšší účast a uznání zaslouží jistě i další. Bojovalo se o každou setinku.
Silnějším vozům nad 1400 ccm kraloval celkový vítěz Tomáš Housa rozdílem třídy. Po odstoupení Standy Paly si druhé místo vybojoval Martin Jeřábek a třetí byl mocně finišující Karel Salaba.
Nízká účast ve třídě Open neznamenala, že by se nebojovalo do posledních metrů. Pohár pro vítěze si odvezl Tomáš Vokurka, když si udržel náskok pěti setin před zle dotírajícím Petrem Hrobským jedoucím také se subaru. Bronzový stupínek pak obsadil Milan Bobek s lancií.
Myslím, že diváci, kterých se sešlo podél trati požehnaně, odcházeli spokojeni. A snad i většina hlavních aktérů, tedy jezdců. Nová rychlá trať se ukázala být náročnou prověrkou kvality vozů i jezdců. Doufejme, že ti, kteří dnes cíl neviděli, se objeví opět na startu třeba již za 14 dní na dalším závodě podzimního Car Winter Cupu.
12. 10. 2005Pokud někdo ještě neví, kde se přesně sobotní závod koná, může nahlédnout na mapku. Ke startu se dostanete snadno, když odbočíte z hlavní silnice pod viadukt (první odbočka vlevo za přejezdem ve směru od Držkova, resp. první vpravo za křižovatkou na Zlatou Olešnici ve směru od Tanvaldu).
Start není u skoku za značkou konec obce (kde končí hezký asfalt), ale až dále za zatáčkou. Je ale ještě před mostkem, jak vidno ze zjednodušeného plánku. Cíl je pak až nahoře u "svaté Anny", zhruba jak je vodárna.
8. 10. 2005Pro nedočkavé tu tradičně máme přihlášku, kterou si mohou doma v klidu vyplnit a přinést na přejímku na prvním závodě. Urychlí tak proces přihlášení.
6. 10. 2005Nové propozice vycházejí z předchozích ročníků. Změnou je hodně diskutované zařazení vozů bez technického průkazu do kategorií podle objemu. V žádném případě to ale neznamená možnost startu kdejaké "popelnice". Za zmínku ještě určitě stojí to, že poháry získá v každé kategorii hned šest nejlepších jezdců.
28. 9. 2005Bohužel z důvodu rekonstrukce silnice v Železném Brodě jsme nedostali povolení pro uspořádání třetího závodu Splzov – Huntířov. 26. 11. se tedy pojede místo toho na letišti v Hoškovicích.
4. 9. 2005Máme tu pro všechny, co už od začátku léta netrpělivě sledují naše stránky, jednu příjemnou zprávu. Toužebně očekávaný podzimní Car Winter Cup se pojede a už víme i kdy a kde! Tak neváhejte a nahlédněte do kalendáře, kde objevíte mezi třemi podniky i jednu zbrusu novou trať!
Další informace budeme přinášet průběžně.